מאמרים • כריתת בלוטת הערמונית
  מאת אריאלה איילון, כתב YNET
  - גברים רבים שעוברים ניתוח לכריתת בלוטת הערמונית יודעים שצפויים להם כאב, דימום, קשיים במתן שתן, אולם לרוב לא מכינים אותם לאובדן הזקפה. הבשורה הטובה: שיקום מיני יכול לטפל בבעיה.
 • לראשונה בישראל: זריקה לטיפול בעקמת הפין – במקום ניתוח
  מאת איתי גל, כתב YNET
  - ד"ר רענן טל מביה"ח רמב"ם ביצע לראשונה בישראל טיפול חדשני לעקמת הפין באמצעות זריקה. על פי הערכות סובלים מעקמת הפין אלפי ישראלים, ועד כה הפתרון היחיד שהוצע להם היה ניתוח.
 • "עברתי ניתוח וסקטומי ואני רוצה לדבר על זה"
  מאת אריאלה איילון, כתבת YNET
  - בגיל 45 החליט עמית הר־לב שהוא לא רוצה יותר ילדים ובחר לעבור ניתוח לחיתוך צינוריות הזרע. כמה זה כואב? "כמו בעיטה קלה באשכים". התגובות? בין "כל הכבוד" ל"לא פדיחה שגבר מתעסק לך בביצים?". הסקס אחרי הניתוח? כרגיל. זה הפיך? "במידה מסוימת כן", מסביר האורולוג ד"ר רענן טל מרמב"ם במוסף "זמנים בריאים".
 • שילוב רפואה מערבית ורפואה סינית לטיפול בבעיות פוריות הגבר.
  מאת ד"ר רענן טל, רונן רוזנבלט-ניר
  - רבים פונים לטיפולי הרפואה הסינית במקביל או במקום טיפולי הרפואה המערבית. לא פעם אני נשאל מה דעתי לגבי טיפולי הרפואה הסינית והתשובה שלי היא שאינני מכיר את הנושא, מעולם לא למדתי רפואה סינית ומעולם לא בחנתי את הנושא. יתרה מזאת, מנקודת המבט של הרפואה המערבית, אין התייחסות קונקרטית לרפואה הסינית – לא לחיוב ולא לשלילה.
 • טפול לא ניתוחי למחלת פיירוני – (Xiapex) קסיאפקס
  מאת ד"ר רענן טל
  - לאחרונה אושרה בישראל תרופה חדשה ששמה קסיאפקס לטיפול במחלת פיירוני - עקמת הפין. מהי התרופה קסיאפקס, איך מתבצע הטיפול ומהם היתרונות והחסרונות של הטיפול?
 • המקל והגזר
  מאת אריאלה איילון
  - תרופות משפרות זקפה הן נס של ממש למי שזקוק להן. הן מאפשרות לגברים בכל גיל וכמעט בכל מצב גופני לקיים יחסי מין - ומוצלחים. ולמרות זאת, בשל מיתוסים שונים ומשונים, רבים נמנעים מהן ומשלמים מחיר כבד בחיי המין. כדי לעזור להם, מומחה מפריך כמה אמונות תפלות נפוצות.
 • הפריה הדדית
  מאת הראלה טהרלב בן-שחר
  - אחרי שנים שבהן תלו בנשים את האשמה לאי פריון, בדקו רק אותן, טיפלו רק בהן ונפנפו לעברן בשעון המתקתק, יותר ויותר מחקרים מוכיחים: חלקם של הגברים, והזרעים שלהם, בהפריה שווה לזה של הנשים. האם בעקבות התובנה הזאת נזכה ליותר הצלחות בהפריות?
 • מחסום הבושה
  מאת ד"ר רענן טל
  - מחצית מהזוגות אינם מצליחים להרות בשל בעיית פריון של הגבר, אך הגישה הרווחת עדיין נוטה לבדוק תחילה את האישה.
 • סוגיות פוריות בגיל הביניים של הגבר
  מאת ד"ר רענן טל
  - בגברים בגיל הביניים קיימות סוגיות פוריות חשובות שיש לתת עליהן את הדעת כחלק מהטיפול המקיף בגבר. במיוחד בנושאים בהם קיימת מודעות נמוכה בציבור, כגון פוריות הגבר בגיל הביניים או תרומת הגבר למניעת הריון, חשוב תפקידו של איש הצוות הרפואי כמקור מהימן למידע שיכול לסייע לגבר או לזוג בקבלת החלטות חשובות בחייהם.
 • זרע הבעיה
  מאת לאה רודיטי
  - המושג “בעיית פוריות" מיוחס עוד מימי התנ"ך בעיקר לנשים, אבל האמת היא שחלקם של הגברים בבעיה הוא כ־ 50 אחוז. ד"ר רענן טל, מומחה לכירורגיה אורולוגית, טוען שצריך לשנות את התפיסה הזאת מן היסוד, וממליץ לגברים לבדוק שהכל בסדר אצלם.
 • צמחונות, טבעונות ופוריות
  מאת משה רונן
  - חמש קטנות עם ד"ר רענן טל על צמחונות, טבעונות ופוריות.
 • עקמת הפין: לא נשבר לכם?
  מאת ד"ר רענן טל
  - עקמת הפין היא בעיה שכיחה הגורמת לקושי תפקודי (כאב או קושי בפעילות מינית) וגם לקושי רגשי (פגיעה בדימוי הגוף ובביטחון העצמי). החדשות הטובות - ניתן לטפל.
 • הפרעות זקפה: לא רק כדור הקסם
  מאת ד"ר רענן טל
  - הכדורים לא עוזרים? לא לאבד תקווה, קיימים פתרונות טיפוליים נוספים להפרעות זקפה: הזרקות לפין, טיפול בגלי הלם, מכשיר ואקום ותותב.
 • חסר טסטוסטרון בגברים הסובלים מהשמנה
  מאת ד"ר רענן טל וד"ר אסנת רזיאל
  - העליה בשכיחות ההשמנה נכרת לא רק במבוגרים, אלא גם בקרב ילדים ונוער, כך שגברים ונשים ברחבי העולם חשופים להשלכות ההשמנה כבר מגיל צעיר. לעליה בשכיחות השמנת היתר נלווית גם עליה בסיבוכיה כגון סוכרת, עודף שומנים בדם, יתר לחץ דם, תשניק נשימה בשינה, מחלות לב, ארוע מוחי, אסתמה, כאבי גב תחתון, מחלות ניווניות במיפרקים נושאי מישקל, סוגי סרטן מסוימים, דיכאון, בעיות פיריון וסיבוכים נוספים.
 • כשהכדור לא עוזר: גברים שמתקינים שתל פין
  מאת אריאלה איילון
  - גברים שמתקשים להגיע לזקפה פונים לרוב לתרופות המוכרות, אולם במקרים רבים הם יכולים להיעזר דווקא בשתל פין. זה אולי נשמע מרתיע, אבל מספר הבוחרים בניתוח הזה גדל משנה לשנה. "זמנים בריאים" ב"ידיעות אחרונות" מסביר איך זה עובד.
 • בדרך לשוויון: מניעת הריון ע"י קשירת צינור הזרע
  מאת שרי שיין
  - האם העתיד צופן שוויון בין גברים לנשים גם בתחום ההימנעות מהריון לא רצוי? ד"ר רענן טל, מומחה להליך עיקור לגברים שמתבצע על ידי קשירת צינור הזרע, מקווה מאוד שכן. ויש סיבות לכך שעד עכשיו לא שמענו על זה.
 • פוריות – האם לבדוק קודם את האישה או את הגבר?
  מאת ד"ר רענן טל
  - לפני שנתיים נכנס למרפאתי זוג בסוף שנות השלושים לחייו, שהחליט אחרי שלושה בנים להרות בפעם האחרונה ולהביא לעולם בן או בת זקונים. באותה פגישה התברר לי כי השניים מנסים להרות במשך שנתיים וחצי ללא הצלחה. כשהתעוררו בהם חששות על בעיית פוריות, נזכר הגבר כי בבדיקה גופנית שעבר בזמן שירותו הצבאי נמצא כי יש לו בעיה באשכים,…
 • כל מה שרצית לדעת על תא זרע
  מאת ד"ר רענן טל
  - נדרשים מיליוני תאים כדי להשיג את ההיריון באופן ספונטני. עם זאת, גברים שנמצאו אצלם תאי זרע בודדים, ובעבר לא ניתן היה לסייע להם להשיג הריון, כיום, לאור התפתחויות טכנולוגיות משמעותיות בעשורים האחרונים, גברים אלה יכולים להשיג הריון ולהגיע ללידת צאצא בריא גם כאשר יש תאי זרע בודדים בלבד, אפילו מתאי זרע שאינם נעים ואפילו מתאי זרע שמראם אינו תקין
 • ניתוח לחיתוך צינור הזרע (וזקטומיה)
  מאת ד"ר רענן טל
  - הליך פשוט וקצר הכרוך בניתוק הצינורות המובילים זרע מהאשכים אל השופכה כדי למנוע מעבר של תאי זרע. חיתוך צינור הזרע אינו פוגע בתפקודו המיני של הגבר, אינו פוגע ביצור הורמוני המין הגבריים על ידי האשך ואינו משנה את מראה ומרקם נוזל הזרע שלו. עם זאת, בעקבות הליך זה לא יכיל עוד נוזל הזרע תאי זרע.
 • סובל מהשמנה: האם בדקת את רמת הטסטוסטרון?
  מאת ד"ר רענן טל
  - כולנו מודעים לשינויים החיצוניים שגורמת ההשמנה, אבל מה לגבי השינויים הפנימיים המתרחשים בגוף הגברים הסובלים מהשמנה? השמנה גורמת לשינויים לא רק במראה הגוף שלנו, אלא גם באופן התפקוד שלו, בין השאר, בייצור הורמון המין הגברי, הטסטוסטרון. מחקרים מראים כי 30%-50% מהגברים הפונים לטיפול בהשמנת יתר סובלים מרמות נמוכות של טסטוסטרון.
 • מי מפחד מזקפה ממושכת?
  מאת ד"ר רענן טל
  - האם זקפה ממושכת היא חלומו של כל גבר או מצב מסוכן שדורש טיפול רפואי דחוף? ד"ר רענן טל מסביר מתי הזקפה נורמלית וטבעית, ומתי איבר המין שלכם נמצא בסכנה אמיתית
 • כשויאגרה לא עובדת – זריקות לפין
  מאת ד"ר רענן טל
  - אחרי שויאגרה הפכה לתרופה הכי פופולרית בעולם המערבי, נמצא פתרון גם למי שהכדורים לא מועילים להם: זריקה ישירות לאיבר המין. ההשפעה מיידית, התהליך לא כואב, וזה עובד גם אצל אלה שאיבדו את החשק. המחסום העיקרי הוא פסיכולוגי. "מאוד קשה לי לחשוב שזהו, אני אימפוטנט", אומר גבר שעוד לא החליט
 • עקמת הפין: כמה סובלים מהבעיה ומה הטיפול?
  מאת אריאלה איילון
  - הגבר שהגיע למרפאה האורולוגית במרכז הרפואי בילינסון היה נסער ביותר. הוא התיישב על הספסל בעמדת ההמתנה, ואז קם והחל להסתובב בחוסר שקט ניכר במסדרון, מגלגל במוחו מה יגיד לרופא ואיך יסגיר את סודו הגדול. הוא התלבט בין שני משפטי פתיחה: האם לציין מיד את מעמדו המקצועי או להתחיל ישר מהבעיה. הוא סיפר לי שהוא בן ‭,37‬ עורך…
מנורה
הרצליה מדיקל סנטר